ICQ server na Linuxu – IServerd

jste někdy zažili, že vám ve firmě zakázali ICQ ven, a vy ho nutně potřebujete ke komunikaci mezi spolupracovníky? Jelikož tato komunikace je o hodně rychlejší a zábavnější než po e-mailu? Jestli jste za dobro se svým IT adminem, nebo vy sám jste. Tak tu pro Vás mám tip jak na lokální ICQ server na Linuxu.

Než jsem zvolil tuto cestu, dlouho jsem hledal adekvátní IM program pro lokální komunikaci a zadarmo, po Jabberu a jim podobným jsem zakotvil u programu s názvem IServerd.
Jedná se o Ruský projekt pro komunikaci po ICQ protokolu. Je to celkem jednoduše instalovatelný software, i když pár špeků tam bylo, a kde nejsou, že ?

Instalace proběhla na serveru se Suse 9.1 a databází PostgreSQL (do které se ukládají uživatelé). Existuje k tomu i webová administrace .Ke vkládání a kontrole uživatelů bohatě postačí textová konzola.

Testoval jsem na třech nej. IM programech ICQ5, Miranda 5.0 (ICQ.dll v3.7.0) a Trilian. Se všemi to funguje, i když u ICQ5, nevím proč?, při přidání uživatele do kontaktů vypíše chybu o porušení pravidel a ICQ5 se vypne, ale po opětném spuštění ICQ5 pracuje korektně. V Mirandě se zas nesmí používat MD5 heslo no a Trilian 3.1 pracoval bez menších problémů.

No doufám, že se Vám někdy toto Howto o ICQ serveru bude hodit.

miranda