Zjištění neznámé HW komponenty v PC?

V poslední době cítím narůstající tlak na zprovoznění starších PC pro známý. Že by zas začaly Vánoce? Prostě se vždy najde nějaká ta komponenta, která se ne a ne nainstalovat.


Takže tu teď popíšu jak postupovat pro zjištění neznámé HW komponenty v PC za použití PCI databáze. Pro zjištění neznámých komponentů v PC používám internetovou Device Hunt databázi, ve které na 95% vždy najdu hledanou komponentu. Někdy i s přímým odkazem na ovladač dané komponenty. V první řadě musíme zjistit Vendor nebo Device číslo komponenty. Tuto informaci najdeme ve Správě počítače v podsložce Správa zařízení a vlastnosti HW komponenty. Viz obrázek 1, 2 a 3

Takže už víme jaký Vendor a Device číslo má naše neznámá komponenta, proto tedy můžeme navštívit databázi a vyhledat náš neznámý HW. Viz obrázek 3 a 4.

Zjistili jsme, že náš neznámý kus HW je od Intelu, že je to síťová karta a má kódové označení 82566DC. Jsme už opravdu blízko k nalezení ovladačů. Teď už stačí poprosit strýčka Googla, aby nám ovladač pomohl najít. Zadal bych do vyhledaní něco ve stylu "intel 82566DC drivers" a když to nebude opravdu nějaký exotický kus HW tak ovladač určitě najdete. A nebo ještě navštívit tuto stránku s ovladači.

Když nepomůže ani tato obrovská PCI vendor a device databáze, nebo nemůžete dohledat VEN a DEV identifikační čísla, nezbude vám nic jiného, než-li rozmontovat case PC a kouknout přímo na hledaný kus HW. Pak se můžete pokusit dohledat ovladače podle čísel na čipech.

Hodně štěstí při hledání ovladačů.